Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Markét & Karol

Koh Tao

Na Koh Tao jsme strávili celkem pět dní, přitom jsme jednou změnili ubytování kvůli lepší strategické poloze pro poznávání ostrova.


Ostrov má rozlohu 21 km², přičemž dlouhý je 7,5 km a široký 3,5 km. Má asi 2000 stálých obyvatel, přechodně stoupne počet díky turistům až na 5000.


V thajštině se ostrůvek nazývá "želví ostrov". Dříve bylo místo opravdu v podstatě obsazeno velkými želvami, dnes už je to ale minulost.


První místo na jihu ostrova, kam jsme byli převezeni hotelovým řidičem hned po vystoupení z lodi, bylo kouzelné, pravé "líbankové". Krásný bungalow jen pro nás, nádherná pláž, večerní procházky podél pobřeží, koktejly, kajak, opalování...

Pravda, trochu jsme se připálili, a pak se museli před sluníčkem schovávat, ale dojem a vzpomínky nic nezkazí. Strávili jsme zde celkem tři dny a tři noci (5.-8.6.).

Na druhém místě, kde jsme byli ubytovaní u českého manželského páru, jsme měli v plánu zůstat jen dvě noci (8.-10.6). Podnikli jsme během této doby dva celodenní výlety.


První výlet byl na nedaleký ostrůvek Koh Nang Yuan, který je hlavní lákadlo ostrova Koh Tao ve všech turistických materiálech.

Tady jsme si vedle odpočinku užili především nezapomenutelné šnorchlování. Voda byla průzračně čistá, hloubka rychle klesala a pod vodou jsme jen pár metrů od břehu mohli sledovat pestrý podvodní život ve vší své kráse.

Po návratu jsme užívali večerní atmosféry Sairee Beach, a při sledování západu sluníčka usrkávali z koktejlů.


Po sprše a večeři jsme obcházeli místní bary a zakotvili v jednom s živou muzikou a koktejly míchané do kyblíčků. Zaujal nás popis kyblíku 2 4 1, kdy jsme marně luštili, co to asi znamená - poměr alkoholu a džusů? Jak prosté bylo řešení...2 za cenu 1 (triviální "šifra" z angličtiny), což nás pobavilo a nadchlo ještě víc. Po pár velkých srcích brčkem z obou kyblíčků už jsme se smáli skoro všemu a dlouhosáhle řešili, jaký objem asi kyblíček má. Tato záhada zůstala nevyřešena, protože Karol, jako typický chlap a technik, se samozřejmě nechtěl zeptat a že to vypočítá sám, a mně, jako typické ženské, to bylo vlastně jedno. Každopádně po dvou kyblíkách jsme jí měli :)

Druhý den jsme si pronajali čtyřkolku a projeli ostrov Koh Tao křížem krážem, navštívili všechny doporučované pláže a rozhlédli se skoro ze všech místních vyhlídkových míst (tzv. viewpointů).


Největší dojem na nás udělal John–Suwan Mountain viewpoint.

Večer jsme si po koupeli zašli na olejovou masáž, abychom si odpočinuli a zakončili den a náš pobyt na Koh Tao zakusením nového zážitku, který nedílně patří k Thajsku.

Pravé thajské masáži jsme se ale radši vyhli, oba jsme totiž příznivci příjemných masáží, ne těch bolestivých:)


Ráno jsme vrátili čtyřkolku a z přístavu se vydali speedboatem na další zastávku svatební cesty - na ostrov Koh Phangan.

další článek - Koh Phangan