Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Markét & Karol

Bangkok III. - poslední dny

Na předposlední den (20.6.) jsme si naplánovali prohlídku královského paláce. Po předchozím celodenním výletě po buddhistických chrámech a spatření desítek sedících Buddhů s několika obměnami - Buddhou ležícím - se nám ale už nechtělo. Navíc se platil vyšší vstup. A od mojich rodičů, kteří tam byli půl roku před námi, jsme získali z fotek i videa konkrétní představu, jak to tam vypadá.

Zrezignovali jsme z našeho plánu a místo toho se vydali loďkou - čili prostředkem běžné Bangkokské veřejné dopravy - k chrámu Wat Arun.

Vstup do chrámu byl přes bránu se strážci.

K samotné věži se nesmělo s odkrytými ramenami nebo kolenami, musela jsem si proto zaplatit vypůjčení zavazovací sukně - ta byla víc nebezpečná než cudná. Přes dlouhé kusy látky se jen těžko šplhalo po vysokých schodech na vrchol věže.

Po výhledech na královský palác a okolí jsme si prošli okolí chrámu a prohlíželi si poslední Buddhy naší výpravy.

Pak jsme co nejrychleji naskočili do taxíku, protože se blížil čas show na hadí farmě, kterou jsme chtěli vidět a kam jsme se chystali jako další program dne. Doběhli jsme tam asi jen se tří-minutovým zpožděním a viděli tak celou exhibici a slyšeli povídání moderátora.

Dověděli jsme se, kde jaké druhy žijí, jestli jsou smrtelně nebezpečné nebo vůbec, čím se živí a že jsou to obecně zvířata chráněná. Spoustu pytláků je totiž zabíjí kvůli kůži nebo jako lahůdku pro bohaté a z přírody tak rapidně mizí.

Nejzajímavější ale byla stejně exhibice.

Po show jsme si prošli muzeum a terária. Adrenalinovou zajímavostí bylo, že jedno terárium prasklo. Byli jsme nedaleko a ránu slyšeli. Na teráriu se okamžitě rozprostřel skleněný pavouk - jenom strčit a je vyskleno. Utíkali jsme tak pro ochranáře, ať s tím něco udělají :)


Z muzea jsme si odnesli radu, co dělat, když vás uštkne had - zaškrcování nebo vysávání jedu jsou legendy z filmů, ale v praxi je to prý úplná blbost.

Místo s ránou se má podložit tvrdou deskou nebo klackem, obvázat pevně ale zlehka (ani škrtit ani ne moc volně), být v klidu a co nejrychleji se přemístit do nemocnice. Dodám - a pak už se jen modlit.


Po farmě jsme zamířili do obchodů v china-town, protože se traduje, že se tam skvěle a levně nakupuje. Neshledali jsme to tam ani levné, ani skvělé. Vydali jsme se na večeři zpět k našemu hotelu. Chtěli jsme se umýt a upravit, protože nás zanedlouho čekal doslova vrchol dovolené.


Jeli jsme do hotelu Banyan Tree, kde se dá vyjet do 61. patra, do Vertigo/Moon baru.

Nejkrásnější vyhlídkové místo, druhý nejvyšší mrakodrap v Bangkoku. Ceny jsou obecně vyšší, za zážitek a výhled to ale rozhodně stojí.

A tak jsme za usrkávání já ze "sex on the moon" a Karol z tradičního "long island iced tea" vychutnávali ten pohled a vzpomínali, co jsme za ty tři týdny dovolené a zároveň první týdny našeho manželství zažili.

Byl to nejkrásnější způsob, jak si užít poslední noc v Thajsku.

Poslední den (21.6.) jsme si udělali oddechový - žádné památky, žádný Buddha :)

Už jsme neměli moc nápadů, kam ještě jít. Zbývalo pár turistických atrakcí, těch jsme se ale nepotřebovali účastnit. Takovými byla třeba plavba po kanálech, kde probíhá trh nebo ježdění na slonech.

My jsme se vydali do Bangkokské zoo :)

Nejdříve jsme se šli podívat na lachtaní show. Smáli jsme se, jak krásně si lachtani tleskají a u toho hýkají a při tom jsme vzpomínali na Ronalda :)

...zahráli jsme si na součást zoo...

Potom jsme postupně prošli všechny zákoutí a navštívili všechna zvířátka. Tak aspoň pár nejzajímavějších...

A nejroztomilejší...

A to je konec.

Po jídle, posledním koktejlu a vyzvednutí krosen, které jsme si nechali uschované v hotelu, jsme v 21 hod odjeli metrem na letiště a se stejnou společností Emirates jsme se po stejné trase Bangkok-Dubai, Dubai-Praha vrátili zpět.

Konec