Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Markét & Karol

Bangkok - Malá ochutnávka města první den

Na druhý den (4.6.), jsme se ocitli v Bangkoku a s velkými krosnami na zádech se vydali rušným městem (přičemž "rušné" je slabé slovo). Z letiště jsme dojeli do centra místním metrem, čímž jsme se úspěšně vyhli relativně drahému cestování taxíkem. Ze stanice Phaya Thai jsme šli v dusnu a vedru pěšky směr kancelář autobusové společnosti, se kterou jsme večer přejeli autobusem a později lodí na ostrov Koh Tao. Po pár desítkách metrů jsme nasedli do místního veřejného autobusu a usnadnili si tak velkou část cesty (naštěstí). V kanceláři jsme si mohli nechat krosny, a tak jsme zanedlouho vyrazili na již odlehčený průzkum města. Hlavními body tohoto dne se stalo první thajské jídlo Pad Thai a hlavně návštěva chrámu Wat Pho, kde je k vidění "ležící Buddha".

Chrám je nejstarší v Bangkoku a jeden z největších v Thajsku, socha Buddhy je 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká. Toto místo zanechá v člověku velký dojem.

Navečer jsme se vrátili pro krosny a vyrazili na cestu na romantický ostrov.

Což v praxi vypadalo tak, že jsme cestu zase prospali. Ráno v pět nás vysadili na pobřeží, kde jsme dvě hodiny čekali na loď (speedboat).

Heslem dne se pro Karola staly moje 'džíny', které jsem zvolila na cestu z deštivé studené povodňové Prahy, které ale nezapadly do místní klimatické situace :)

Věnujme proto vzpomínku mým džínám, které zůstaly na Koh Tao, abychom se s nimy nemuseli vláčet po zbytek dovolené a hlavně abych měla klid :)

další článek - Koh Tao